Skoči na glavni sadržaj

Gaming turnir u Karlovcu#3

2. i 3. travnja održan je turnir (" Warpomega LAN #1") iz računalne igre Call of Duty 4: Modern Warfare u Karlovcu. Na turniru je sudjelovalo 18 ekipa, iz Hrvatske, Češke, BiH, Slovenije i dr.

Prvog dana turnira igrale se grupna faza (4 grupe po 4, odnosno 5 timova) gdje smo mi kao tim VsiTe završili prvi u grupi, istog dana igrala se i prva runda playoffa u kojoj smo izbacili slovenski tim te tako nastavili naš put kroz natjecanje.

Drugi smo dan započeli pobjedom, da bi nas nakon iste dočekala ekipa iz Češke (neformalne favorite turnira) te smo izgubili u napetoj borbi 2:1 u mapama. Svoj smo put tražili kroz "loser brackets" pošto je koncept turnira bio double eliminations gdje su nas redom čekali svi teški protivnici. Prvo smo pobijedili povratnike iz Hrvatske koji su prijašnjih godina bili u samom vrhu scene, zatim smo išli na jedan neugodan tzv. mix team Europljana iz Češke, Slovačke, Mađarske koje smo također pobijedili. U finalu "looser brackets" čekao nas je domaćin iz Karlovca koji je nesretno ispao od ranije favoriziranog tima iz Češke, pa su tako izgubili i od nas. Kroz šumu mečeva dospjeli smo u samo finale turnira koje je zbog nedostatka vremena bilo ograničeno na dvije mape, no igrala se samo jedna koju su zasluženo odnijeli Česi te smo mi završili na drugom mjestu. Iako nismo osvojili, izrazito smo zadovoljni rezultatom, a pogotovo odazivom broja timova kako iz Hrvatske tako i iz ostatka Europe. Drago nam je da se kao i u ostatku svijeta i kod nas razvija e-sport te se nadamo da će se trend turnira nastaviti.